Müsteşar Öztürk’ten proje çağrısı

25.04.2014
“Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi” kapanış konferansında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, tamamlanan projenin başarısına dikkat çekerek, ilgili sivil toplum kuruluşları ve tüm tarafları yeni projeler sunmaya davet etti.

İyimaya: “Kullanırken korumak mecburiyetindeyiz”

Konferansın açılışında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün yanı sıra, UNDP Türkiye Mukim Temsilci Vekili Matilda Dimovska ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya konuşma yaptı. İyimaya, koruma ve kullanma dengesine dikkat çekerek, “denizlerimizi kullanırken korumak mecburiyetindeyiz” dedi.

Dimovska, artan koruma alanlarına dikkat çekti

UNDP Türkiye Mukim Temsilci Vekili Matilda Dimovska ise konuşmasında, projeyle elde edilen önemli kazanımlara dikkat çekerken, projenin sonunda Türkiye’deki deniz koruma alanlarının önemli oranda arttığının altını çizdi. Dimovska bu artışın, Akdeniz için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Müsteşar Öztürk’ten yeni proje daveti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof Dr. Mustafa Öztürk de yaptığı konuşmada, tamamlanan projeyle elde edilen başarılı sonuçlara dikkat çekti. Öztürk, “Bu çalışmaların, bundan sonraki çalışmalara rehberlik etmesini temenni ediyoruz” diyerek, yeni projelere açık olduklarını vurguladı. Öztürk, ilgili akademi, sivil toplum kuruluşları ve tüm tarafları proje sunmaya davet etti.