Muğla ve İzmir için planlar masaya yatırıldı

15.04.2014
Proje kapsamında Muğla ve İzmir’de gerçekleştirilen Yerel Çalışma Grubu Toplantıları’nda, Özel Çevre Koruma (ÖÇK) Bölgeleri’ne yönelik Yönetim ve Eylem Planları değerlendirildi.

Geniş katılım sağlandı

Muğla ve İzmir’deki Özel Çevre Koruma Bölgeleri olan her bir proje alanında yönetim planlarının hazırlanması ve uygulanması için oluşturulan Yerel Çalışma Grupları çalışmaları kapsamında iki ayrı toplantı yapıldı. Toplantılara,  Gökova, Datça-Bozburun, Fethiye-Göcek ve Köyceğiz-Dalyan ve Foça ÖÇK Bölgeleri paydaşları arasında yer alan Valilikler, Kaymakamlıklar, il müdürlükleri, belediyeler, Sahil Güvenlik Komutanlığı, liman başkanlıkları, üniversiteler, yerel sivil toplum kuruluşları ve UNDP Türkiye temsilcileri katıldı.

Diyalog ve bütçenin önemi büyük

Bölgelere ilişkin Yönetim ve Eylem Planları’nın değerlendirildiği toplantılarda, Deniz ve Kıyı Koruma Alanları ve proje ile ilgili sunumların ardından, ÖÇK bölgelerinde gelinen son nokta hakkında proje uzmanları tarafından bilgi verildi. Toplantılarda güncel durum tespiti yapılarak, bu durumun daha da geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için görüşler de tartışıldı.