Foçalı Balıkçılar Festival'e katkılarını devam ettirdi

18.09.2013
Foçalı balıkçılar, 8. Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali'ni kutladı.

11-15 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenen festivalin son gününde S.S. Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifinin düzenlediği etkinliklerle tamamlandı.i. Kooperatif üyesi kıyı balıkçıları, aralarında en hızlı ağ onaran ve olta bağlayan balıkçıları seçip Foça'da ki balıkçılık faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Amatör balıkçılarsu ürünleri tebliğine uygun en çok balığı tutmaya çalışırken tekne sahipleri de en hızlı tekne için yarıştılar.  Günün kazananları için ödül töreni düzenlendi.

Foçalı balıkçıların yıllardır denizlerin korunmasına dikkat çekmek için düzenlediği Balıkçılık Festivali, bu yıl daha geniş bir programa dâhil edilerek Foça Belediyesi, Foça Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın ortaklığında ve özel sektörün  desteği ile gerçekleşti.

8. Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali, Foça ve köylerinde de etkinliklerle kutlandı. Festival kapsamında Foça için önemli olan zeytincilik, tarım, hayvancılık, kooperatifçilik konularında söyleşiler, şiir dinletileri, konserler, fener alayı, dans gösterileri ve yarışmalar düzenlendi. Bunlarla birlikte, Foça Belediyesi tarafından bakım ihtiyacı olan balıkçı teknelerinin bakım ve onarımlarının yaptırılması sağlandı.