Deniz Koruma Alanları E-Öğrenme Uygulaması

26.06.2013
Projenin internet sitesine entegre Deniz Koruma Alanları e-öğrenme uygulaması başladı. “http://egitim.dka.gov.tr/” adresinden ulaşılabilen uygulamada yer alan iki modüldeki dersleri tamamlayanlara katılım belgesi verilecek.

Proje kapsamında, daha önce gerçekleştirilen kamu personeline yönelik, 40 saatlik "Korunan Alanlar, Biyolojik Çeşitlilik ve Deniz Koruma Alanlarına Giriş" temalı Eğitim Semineri'nde hazırlanan sunumlardan yararlanıldı. Bu sunumlarla birlikte, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün Ankara'daki İzin ve İşletmeler Şube Müdürlüğü (İş Geliştirme Birimi) ile Muğla ve İzmir Çevre Şehircilik İl Müdürlükleri'nin Fethiye-Göcek, Köyceğiz-Dalyan, Datça-Bozburun, Gökova ve Foça Özel Çevre Koruma (ÖÇK) Bölgeleri ile Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nda alan yönetiminde çalışan personelin eğitimi için hazırlanan sunumlar da eğitim modülleri içinde yerini aldı.

Eğitimi tamamlayanlara katılım belgesi veriliyor

http://egitim.dka.gov.tr/ adresinden ulaşabileceğiniz, iki modülden oluşan e-öğrenme uygulamasında;  birinci modül,  "Korunan Alanlar, Biyolojik Çeşitlilik ve Deniz Koruma Alanlarına Giriş" konularından oluşuyor. İkinci modül ise "İş Geliştirme Birimi Eğitimi: Çevre Ekonomisi, Denizel Biyolojik Çeşitlilik, Finansal Sürdürülebilirlik, Pazarlama ve Doğal Kaynak Envanteri ve Yönetimi" konularını içeriyor. Eğitime katılarak derslerin takibini tamamlayanlara katılım belgesi veriliyor.

İlgi duyan herkese açık

E-öğrenme uygulaması, Deniz Koruma Alanları ile ilgili çalışma yürüten kamu çalışanları, akademisyenlerin ve öğrencilerin yararlanacağı bir uygulama olmanın ötesinde, alana ilgi duyan herkesin katılımına açık bulunuyor.