Akdeniz Deniz ve Kıyı Durum Raporu, Ankara’da açıklandı

18.01.2013
UNEP/MAP tarafından hazırlanan Akdeniz Deniz ve Kıyı Çevre Durum Raporu, Akdeniz ekosistemlerinin genel yapısına ilişkin bilgi sağlıyor ve 21 ülkenin kıyısı bulunan Akdeniz’i etkileyen baskı unsurlarını tanımlıyor.

Akdeniz Deniz ve Kıyı Çevre Durum Raporu”, 16 Ocak 2013 Çarşamba günü Ankara’da yapılan toplantıyla açıklandı.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, UNDP Türkiye ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı - Akdeniz Eylem Planı (UNEP/MAP) koordinasyonunda yapılan toplantıya konuyla ilgili kurum ve kuruluşların üst düzey yetkililer ile birlikte, Barselona Sözleşmesi’ne taraf ülkelerin temsilcileri, UNEP/MAP ortağı Sivil Toplum Kuruluşları ve medya mensupları yoğun katılım sağladı.

UNEP/MAP tarafından hazırlanan Akdeniz Deniz ve Kıyı Çevre Durum Raporu, Akdeniz ekosistemlerinin genel yapısına ilişkin bilgi sağlıyor ve 21 ülkenin kıyısı bulunan Akdeniz’i etkileyen baskı unsurlarını tanımlıyor. Bilgilerin uygunluk ve niteliğinin değerlendirildiği rapor, deniz ve kıyılarda yaşayan canlılara sağlanan yaşamsal hizmetlere yönelik de ayrıntılı bilgi sunuyor.

Karar vericiler için Türkçe özet rapor için tıklayınız

Karar vericiler için İngilizce ve Fransızca özet rapor için tıklayınız

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız (İngilizce)