Başarılı sonuçlar, Ortadoğu’da ilgi çekti

16.11.2012
Lübnan’ın Jounieh şehrinde düzenlenen “Kıyı Bölgelerinde Kara ve Deniz Etkileşimleri” konulu konferansta proje anlatıldı. Mısır, Ürdün, Suriye, Pakistan, Lübnan, İran, Cezayir, Endonezya, Fransa, Hindistan ve Fas’tan konuşmacıların katıldığı konferansta proje kapsamında Türkiye’de elde edilen büyük başarılar katılımcılarla paylaşıldı.

Doğu ve batı ekosistem için bir araya geldi

Lübnan’ın Jounieh şehrinde Fransa Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) ile İslam Ülkeleri Oşinografi Bilim ve Teknoloji Ağı tarafından düzenlenen konferansa Türkiye’nin yanı sıra Mısır, Ürdün, Suriye, Pakistan, Lübnan, İran, Cezayir, Endonezya, Fransa, Hindistan ve Fas’tan da konuşmacılar katıldı. Konferansa katılan temsilciler, yürüttükleri çalışmalara ilişkin sunumlar gerçekleştirdiler.

Başarılı sonuçlar takdir topladı

Türkiye’de 2009 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi’nde elde edilen kazanımlar ise katılımcıların büyük ilgisini çekti. Proje kapsamında büyük başarılar elde edilen korumada verimlilik, kapasite geliştirme, ekosistem hizmetlerinin ekonomik değerlemesi ve izin ve işletme çalışmaları gibi konularda kat edilen aşamalar ve kaydedilen gelişme, konferansa katılanlardan büyük takdir topladı.