DKKA projesi destekledi, balıkçılar kooperatif kurdu

06.07.2012
Proje’nin katkısı ve teşvikiyle, Muğla Selimiye’de su ürünleri kooperatifi kuruldu.

Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi’nin katkısı ve teşvikiyle kurulan ve 11 Haziran’da ilk genel kurul toplantısını gerçekleştiren S.S. Selimiye Su Ürünleri Kooperatifi, Muğla’nın Marmaris ilçesi Selimiye Köyü’ndeki balıkçıları bir araya getirdi.

Bölgede balıkçılık yönetimi açısından önemli bir aşamayı temsil eden kooperatifin başkanı Uğur Çetin, “Birleşmiş Milletler 2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı” içinde kurulması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan kooperatifin, bölgedeki balıkçıların, Proje sayesinde bilinçlenerek kurulduğunu belirtti ve geçtiğimiz Aralık ayında proje kapsamında yapılan, bölgede balıkçılığa kapalı alanlarla ilgili toplantıların ve balıkçılık sosyo-ekonomisi çalışmasının, balıkçıları kooperatif kurma yönünde motive ettiğini vurguladı.

Çetin, kooperatifle, ticari faaliyetlerin geliştirilmesi ve balıkçılık yönetimi politikalarının uygulanmasının mümkün olacağına da dikkat çekti.*Fotoğrafı çeken kişi Vahdet Ünal, balığı tutan kişi Kooperatif başkanı Uğur Çetin'dir.