DKKA İş Geliştirme Eğitimi Ankara’da tamamlandı

22.03.2012
Deniz ve Kıyı Koruma Alanlarının (DKKA) finansal sürdürülebilirliğini geliştirmek için izlenecek yöntemlerin değerlendirildiği, “Deniz Koruma Alanları Sürdürülebilir Finansmanı için İş Geliştirme Eğitimi”, 19-21 Mart 2012 tarihleri arasında Ankara’da yapıldı. Eğitimde verilen bilgilerin e-öğrenme platformu olarak hazırlanarak sunulması kararlaştırıldı.

 

Ankara’da 19-21 Mart günlerinde gerçekleştirilen eğitime, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Ege Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi’nden yetkililer katıldı.

Eğitimde, biyolojik çeşitlilik, deniz biyolojisi, biyoçeşitlilik değişimine neden olan faktörler, çevre ekonomisi, çevre sorunları, finansal sürdürülebilirlik, koruma alanlarının mali mekanizmaları pazarlama ve doğal kaynak envanteri ve yönetimi konularında temel bilgiler verildi. Eğitimde ayrıca, bu amaçlar doğrultusunda kullanılan araçlar ve yöntemler de ele alındı. Eğitimde verilen bilgilerin e- öğrenme platformu olarak hazırlanarak sunulması kararlaştırıldı.