Balıkçılığa Kısıtlı Alanlar Datça’da balıkçılar ile değerlendirildi

23.03.2012
Türkiye’nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Balıkçılığa Kısıtlı Alanların Faydaları ve Datça-Bozburun Yarımadası için Potansiyel Alanların Belirlenmesi Toplantısı Datça’da 23 Mart 2012 tarihlerinde SS. Datça Merkez Su Ürünleri Kooperatifi binasında gerçekleştirildi.

 

Toplantıya, Datça, Akyaka, Cumalı, Karaköy ve Akçapınar Su Ürünleri Kooperatifleri temsilcilerinin yanısıra Cumalı köyü, Yazıköyü, Kızlan köyü, Gökova, Knidos, Palamütbükü ve Karaköy’den yöre balıkçıları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Datça Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Datça İlçe Jandarma Komutanlığı, Su Altı Araştırmaları Derneği, EKAD, Ege Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi temsilcileri toplam 79 kişi katıldı.

Toplantıda,  Datça-Bozburun ÖÇK Bölgesi Balıkçılığının Sosyo-ekonomik Analizi çalışmasının sonuçları Doç.Dr. Vahdet ÜNAL, Balıkçılığa Kısıtlı Alanların faydaları Zafer KIZILKAYA, Gökova Balıkçılığa Kısıtlı Alanlardaki izleme çalışmalarının ön sonuçları Dr. Burak Ali ÇİÇEK tarafından aktarıldı. Gökova Körfezi’nde İlan Edilen Balıkçılığa Kısıtlı Alanların Etkileri, yöre balıkçıları tarafından değerlendirildi.